mm
cm
m
Darmowa dostawa na wszystko *oprócz żaluzji ponadwymiarowych

Żaluzje pionowe tkaninowe LUX

[ver/lux]
produkt dostępny
produkt niedostępny

POMIARY: Jeżeli planujesz umieścić żaluzję pionową we wnęce, proszę odjąć kilka mm (np. po 4mm z każdej strony) od szerokości wnęki okiennej, tak by żaluzje zmieściła się w ewnęce. Długość żaluzji oblicza się odejmując ok.1,5 %-2 % wysokości przestrzeni jaką ma zająć żaluzja. Jest to niezbędne gdyż lamele potrzebują na dole miejsce/przestrzeń, aby swobodnie zwisać nad podłogą / parapetem.
WSZYSTKIE ŻALUZJE PIONOWE WYKONUJEMY DOKŁADNIE POD WYMIAR WEDŁUG WARTOŚCI PODANYCH W ZAMÓWIENIU.

WAŻNE: Żaluzje pionowe mogą w prosty sposób być łączone ze sobą na środku okna, tworząc szerszą ale jednolitą żaluzję. Oczywiście, każda z połączonych żaluzji będzie posiadała swoje własne sterowanie, jednak ich lamele niezauważalnie zazębią się (połączą się) na środku. Stąd też, jeśli planujesz zasłonić okno o szerokości 3800 mm, warto zamówić 2 żaluzje, każda o szerokości 1900mm i zaznaczyć w zamówieniu, że żaluzje te mają stworzyć jedną całość.

07.06.2024 u Ciebie
Darmowa dostawa
mm
cm
m
500 x 1000 mm
490.85 zł brutto
490.85 zł

Dostępne Opcje:


Kolor

Kolory widziane na Twoim ekranie mogą się różnić od rzeczywistych kolorów żaluzji. Najpierw zamów próbki, jeśli liczy się dla Ciebie dokładny kolor żaluzji.

H001_PT_TR
+20%
P170_PT_FR_AC_OR
H058_PT_DO
H251_PT_DO
+20%
P171_PT_FR_AC_OR
H200_PT_DO
H071_PT_TR
H213_PT_DO
+20%
P175_PT_FR_AC_OR
H215_PT_TR
+20%
P176_PT_FR_AC_OR
+20%
P172_PT_FR_AC_OR
H500_PT_DO
H502_PT_DO
H510_PT_DO
H513_PT_TR
+20%
P173_PT_FR_AC_OR
H511_PT_ST_TR
+20%
P174_PT_FR_AC_OR

H003_PT_TR **wycofany
H056_PT_DO **wycofany
H059_PT_TR **brak na stanie
H205_PT_TR **wycofany
H107_PT_TR **wycofany
Powiększ podgląd
Powiększ podgląd

Podsumowanie

żaluzje Pionowe Tkaninowe LUX

Referencje


Przybliżona waga: 0.75 kg

Przybliżona wysokość pakietu po podniesieniu:
98 mm (19.6%)

Przybliżony czas produkcji: 9 - 12 dni robocze + Wysyłka

Przybliżony czas produkcji: żaluzje pionowe tkaninowe LUX: od 9 do 12 dni roboczych + Wysyłka

min/maks wymiar dla żaluzje pionowe tkaninowe LUX to:

szerokość: minimum 300 mm -- maksimum 4000 mm
długość: minimum 300 mm -- maksimum 4000 mm

Maksymalna powierzchnia (sterowanie ręczne) = 16 m2

Przybliżona wysokość pakietu po podniesieniu dla żaluzje pionowe tkaninowe LUX:

500 mm szerokości spowoduje 98 mm pakietu dla żaluzje pionowe tkaninowe LUX po całkowitym otwarciu - [ stanowi to 19.6 % szerokości żaluzji. ]
Należy w pakietach przyjąć tolerancję +\- 2cm. Jest to informacja dodatkowa i orientacyjna, nie stanowi części opisu produktu.

Instalacja żaluzji jest bardzo łatwa. Wszystkie uchwyty montażowe są wliczone w cenę.

Szerokość Pasa Wertikali:
Przybliżona wysokość pakietu po podniesieniuPrześwitszerokość żaluzji
C = mm    

B = mm    

Pierwszym krokiem, który należy wykonać przy zakupie żaluzji on-line jest dokonanie dokładnych pomiarów. Może to budzić w Tobie niepokój, jednak bez obaw – jest to bardzo łatwa czynność. Wystarczy, że postąpisz zgodnie z poniższymi instrukcjami. Do wykonania pomiarów potrzebne będą: metalowa miarka, drabina i notes do notowania wymiarów. Przy szerokich i wysokich oknach z pewnością przyda się pomoc drugiej osoby. Najpierw zdecyduj czy żaluzje mają mieścić się wewnątrz czy na zewnątrz wnęki okiennej.

Uwaga
Niezależnie od tego jaką opcję montażu żaluzji wybierzesz(wewnątrz lub na zewnątrz wnęki okiennej) żaluzje dostarczone przez Zaluzje online produkowane są wg podanych przez Ciebie wymiarów. Jeśli przy dokonywaniu pomiarów zostanie popełniony błąd i żaluzja okaże się za duża lub za mała – nie ma możliwości jej zwrotu. Jedynie w przypadku gdy żaluzja jest zbyt duża, możemy ją dla Ciebie skrócić (za dodatkową opłatą). Natomiast jeśli jest ona za wąska, musisz zamówić nową żaluzję.

Dlatego dokładność i precyzja dokonania pomiarów jest bardzo ważna.


MONTAŻ ŻALUZJI WEWNĄTRZ WNĘKI OKIENNEJ

Pomiar szerokości
Zacznij od zmierzenia szerokości (od lewej do prawej) w trzech miejscach jak na obrazku poniżej (góra, środek i dół). Najmniejszy z tych wymiarów to szerokość. Od tego wymiaru odejmij sugerowane 10 mm – umożliwi to płynną obsługę żaluzji i/lub wsporników montażowych *** (z każdej strony zamontowanej żaluzji uzyskasz niewielki odstęp 5 mm). Zamiast 10 mm możesz odliczyć 14-20 mm. Takie rozwiązanie jest praktyczne i daje większy zapas wolnej przestrzeni (7-10 mm z każdej strony), a szerokie żaluzje drewniane lub aluminiowe wyglądają zdecydowanie lepiej. Uwaga praktyczna: szerokość jest pierwszym wymiarem jaki mierzymy w pomiarach żaluzji lub rolet.

Pomiar wysokości
Zmierz dokładną wysokość (od góry do dołu) od górnej krawędzi wnęki do parapetu w trzech miejscach. Największy z trzech pomiarów to wysokość. Uwaga praktyczna: wysokość zawsze mierzymy jako drugi wymiar w pomiarze żaluzji lub rolet. *** nie dotyczy żaluzji pionowych – patrz góra strony produktu

Ważne
Nie skracamy automatycznie podanych przez Ciebie wymiarów żaluzji, musisz zrobić to sam. Żaluzje produkowane są wg Twoich wymiarów. Upewnij się, że wnęka okienna jest wystarczająco głęboka, aby można było zamontować w niej zamawianą żaluzję. *** ponieważ tkanina jest zawsze węższa niż roleta, nie ma potrzeby dokonywania podobnego odliczenia dla rolet; wystarczy odjąć 2-4 mm od szerokości wnęki, aby upewnić się, że roleta dobrze do niej pasuje.


MONTAŻ NA ZEWNĄTRZ WNĘKI OKIENNEJ

Szerokość żaluzji
Zmierz dokładną szerokość (od lewej do prawej) ramy okna lub podaj inną szerokość żaluzji lub rolety jaką chciałbyś uzyskać. Upewnij się, że mierzysz wystarczająco szeroko, aby zakryć całe okno i uniemożliwić prześwit światła. Przykład: Jeśli otwór okna wynosi 1250 mm, to dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie żaluzji o szerokości 1350 mm. Zapewni to dodatkowe 50 mm z każdej strony okna, dzięki temu zmniejszy się prześwit światła. Uwaga praktyczna: szerokość zawsze mierzymy jako pierwszą.

Wysokość żaluzji
Zmierz wysokość, na której ma znajdować się żaluzja lub roleta, mierząc od góry do dołu. Podczas pomiaru wysokości należy wziąć pod uwagę wymaganą przestrzeń dla wspornika montażowego, (wymagana jest płaska powierzchnia o wysokości co najmniej 70 mm). Zapobiegnie to również prześwitowi światła u góry. Zalecamy dodanie do tej liczby minimum 50-70 mm do dołu żaluzji, aby uniemożliwić prześwit światła i całkowicie zakryć okno. Wysokość żaluzji zależy od Ciebie, jednak należy wziąć pod uwagę grzejniki lub inne wykończenia okna, które mogą kolidować z montażem. W takim przypadku należy zmierzyć wysokość nad takim wykończeniem lub grzejnikiem.

Ważne!
Nie skracamy automatycznie podanych przez Ciebie wymiarów żaluzji, musisz zrobić to sam. Żaluzje produkowane są wg Twoich wymiarów.

Wydrukuj tabelę pomiarów dla Twoich żaluzji Drukuj