mm
cm
m
Darmowa dostawa na wszystko *oprócz żaluzji ponadwymiarowych

Żaluzje pionowe zaciemniające

[ver/bl89/bl1]
produkt dostępny
produkt niedostępny

Wertikale zaciemniające stanowią naturalny wybór dla dużych okien w przestrzeni biurowej, które wymagają zaciemnienia w ciągu dnia. Będą one również wspaniałą osłoną okienną dla dużego okna w sypialni, chroniąc wczesny poranek przed promieniami wschodzącego słońca. Do każdego dużego okna, które wymaga skutecznego całkowitego zaciemnienia można zastosować nasze zaciemniające lamele tkaninowe, i to za niewielkie pieniądze. Jeśli chciałbyś osłonić małe okno za pomoca wertikali z efektem całkowitego zaciemnienia powinieneś wybrać węższą szerokość lamel wertikali: lamele 89mm.

POMIARY: Jeżeli planujesz umieścić żaluzję pionową we wnęce, proszę odjąć kilka mm (np. po 4mm z każdej strony) od szerokości wnęki okiennej, tak by żaluzje zmieściła się w ewnęce. Długość żaluzji oblicza się odejmując ok.1,5 %-2 % wysokości przestrzeni jaką ma zająć żaluzja. Jest to niezbędne gdyż lamele potrzebują na dole miejsce/przestrzeń, aby swobodnie zwisać nad podłogą / parapetem.
WSZYSTKIE ŻALUZJE PIONOWE WYKONUJEMY DOKŁADNIE POD WYMIAR WEDŁUG WARTOŚCI PODANYCH W ZAMÓWIENIU.

WAŻNE: Żaluzje pionowe mogą w prosty sposób być łączone ze sobą na środku okna, tworząc szerszą ale jednolitą żaluzję. Oczywiście, każda z połączonych żaluzji będzie posiadała swoje własne sterowanie, jednak ich lamele niezauważalnie zazębią się (połączą się) na środku. Stąd też, jeśli planujesz zasłonić okno o szerokości 3800 mm, warto zamówić 2 żaluzje, każda o szerokości 1900mm i zaznaczyć w zamówieniu, że żaluzje te mają stworzyć jedną całość.

08.05.2024 u Ciebie
Darmowa dostawa
mm
cm
m
500 x 1000 mm
455.20 zł brutto
455.20 zł

Dostępne Opcje:


Kolor

Kolory widziane na Twoim ekranie mogą się różnić od rzeczywistych kolorów żaluzji. Najpierw zamów próbki, jeśli liczy się dla Ciebie dokładny kolor żaluzji.

+15%
P260_FR_BO
H011_DO
+15%
P261_FR_BO
H062_DO
H065_DO
+15%
P262_FR_BO
H258_DO
+15%
P265_FR_BO
H214_DO
H217_DO
H402_DO
H411_DO
+15%
P268_FR_BO
H162_DO
+15%
P266_FR_BO
H355_DO
H360_DO
H313_DO
H465_DO
H469_DO
+15%
P269_FR_BO
H503_DO
+15%
P263_FR_BO
+15%
P264_FR_BO
H265_DO
H517_DO
H521_DO

H108_DO **brak na stanie do odwołania
+15%
P267_FR_BO **wycofany
Powiększ podgląd
Powiększ podgląd

Podsumowanie

żaluzje Pionowe Zaciemniające

Referencje


Przybliżona waga: 0.75 kg

Przybliżona wysokość pakietu po podniesieniu:
98 mm (19.6%)

Przybliżony czas produkcji: 9 - 12 dni robocze + Wysyłka

Przybliżony czas produkcji: żaluzje pionowe zaciemniające: od 9 do 12 dni roboczych + Wysyłka

min/maks wymiar dla żaluzje pionowe zaciemniające to:

szerokość: minimum 300 mm -- maksimum 4000 mm
długość: minimum 300 mm -- maksimum 4000 mm

Maksymalna powierzchnia (sterowanie ręczne) = 16 m2

Przybliżona wysokość pakietu po podniesieniu dla żaluzje pionowe zaciemniające:

500 mm width will produce 98 mm stack of louvers for żaluzje pionowe zaciemniające when fully opened - [ this equals 19.6 % of the blind's width. ]

Instalacja żaluzji jest bardzo łatwa. Wszystkie uchwyty montażowe są wliczone w cenę.

Szerokość Pasa Wertikali:
Przybliżona wysokość pakietu po podniesieniuPrześwitszerokość żaluzji
C = mm    

B = mm    

Pierwszym krokiem, który należy wykonać przy zakupie żaluzji on-line jest dokonanie dokładnych pomiarów. Może to budzić w Tobie niepokój, jednak bez obaw – jest to bardzo łatwa czynność. Wystarczy, że postąpisz zgodnie z poniższymi instrukcjami. Do wykonania pomiarów potrzebne będą: metalowa miarka, drabina i notes do notowania wymiarów. Przy szerokich i wysokich oknach z pewnością przyda się pomoc drugiej osoby. Najpierw zdecyduj czy żaluzje mają mieścić się wewnątrz czy na zewnątrz wnęki okiennej.

Uwaga
Niezależnie od tego jaką opcję montażu żaluzji wybierzesz(wewnątrz lub na zewnątrz wnęki okiennej) żaluzje dostarczone przez Zaluzje online produkowane są wg podanych przez Ciebie wymiarów. Jeśli przy dokonywaniu pomiarów zostanie popełniony błąd i żaluzja okaże się za duża lub za mała – nie ma możliwości jej zwrotu. Jedynie w przypadku gdy żaluzja jest zbyt duża, możemy ją dla Ciebie skrócić (za dodatkową opłatą). Natomiast jeśli jest ona za wąska, musisz zamówić nową żaluzję.

Dlatego dokładność i precyzja dokonania pomiarów jest bardzo ważna.


MONTAŻ ŻALUZJI WEWNĄTRZ WNĘKI OKIENNEJ

Pomiar szerokości
Zacznij od zmierzenia szerokości (od lewej do prawej) w trzech miejscach jak na obrazku poniżej (góra, środek i dół). Najmniejszy z tych wymiarów to szerokość. Od tego wymiaru odejmij sugerowane 10 mm – umożliwi to płynną obsługę żaluzji i/lub wsporników montażowych *** (z każdej strony zamontowanej żaluzji uzyskasz niewielki odstęp 5 mm). Zamiast 10 mm możesz odliczyć 14-20 mm. Takie rozwiązanie jest praktyczne i daje większy zapas wolnej przestrzeni (7-10 mm z każdej strony), a szerokie żaluzje drewniane lub aluminiowe wyglądają zdecydowanie lepiej. Uwaga praktyczna: szerokość jest pierwszym wymiarem jaki mierzymy w pomiarach żaluzji lub rolet.

Pomiar wysokości
Zmierz dokładną wysokość (od góry do dołu) od górnej krawędzi wnęki do parapetu w trzech miejscach. Największy z trzech pomiarów to wysokość. Uwaga praktyczna: wysokość zawsze mierzymy jako drugi wymiar w pomiarze żaluzji lub rolet. *** nie dotyczy żaluzji pionowych – patrz góra strony produktu

Ważne
Nie skracamy automatycznie podanych przez Ciebie wymiarów żaluzji, musisz zrobić to sam. Żaluzje produkowane są wg Twoich wymiarów. Upewnij się, że wnęka okienna jest wystarczająco głęboka, aby można było zamontować w niej zamawianą żaluzję. *** ponieważ tkanina jest zawsze węższa niż roleta, nie ma potrzeby dokonywania podobnego odliczenia dla rolet; wystarczy odjąć 2-4 mm od szerokości wnęki, aby upewnić się, że roleta dobrze do niej pasuje.


MONTAŻ NA ZEWNĄTRZ WNĘKI OKIENNEJ

Szerokość żaluzji
Zmierz dokładną szerokość (od lewej do prawej) ramy okna lub podaj inną szerokość żaluzji lub rolety jaką chciałbyś uzyskać. Upewnij się, że mierzysz wystarczająco szeroko, aby zakryć całe okno i uniemożliwić prześwit światła. Przykład: Jeśli otwór okna wynosi 1250 mm, to dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie żaluzji o szerokości 1350 mm. Zapewni to dodatkowe 50 mm z każdej strony okna, dzięki temu zmniejszy się prześwit światła. Uwaga praktyczna: szerokość zawsze mierzymy jako pierwszą.

Wysokość żaluzji
Zmierz wysokość, na której ma znajdować się żaluzja lub roleta, mierząc od góry do dołu. Podczas pomiaru wysokości należy wziąć pod uwagę wymaganą przestrzeń dla wspornika montażowego, (wymagana jest płaska powierzchnia o wysokości co najmniej 70 mm). Zapobiegnie to również prześwitowi światła u góry. Zalecamy dodanie do tej liczby minimum 50-70 mm do dołu żaluzji, aby uniemożliwić prześwit światła i całkowicie zakryć okno. Wysokość żaluzji zależy od Ciebie, jednak należy wziąć pod uwagę grzejniki lub inne wykończenia okna, które mogą kolidować z montażem. W takim przypadku należy zmierzyć wysokość nad takim wykończeniem lub grzejnikiem.

Ważne!
Nie skracamy automatycznie podanych przez Ciebie wymiarów żaluzji, musisz zrobić to sam. Żaluzje produkowane są wg Twoich wymiarów.

Wydrukuj tabelę pomiarów dla Twoich żaluzji Drukuj