Nowoczesne żaluzje do salonu

Salon to miejsce, w którym spędza się czas z przyjaciółmi i rodziną. Najważniejszy jest spokój i ciepła atmosfera - a światło słoneczne w tym pomieszczeniu odgrywa znaczącą rolę. Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci kontrolować światło dzienne w Twoim salonie - sprawdź żaluzje weneckie. Wykonuje się je z naturalnego drewna (jak basswood, abachi czy bambus) lub aluminium i PCV. To świetna opcja na osłonę okienną, ponieważ zapewniają prywatność, pozwalają kontrolować światło słoneczne w salonie - a co najważniejsze, to stylowy i wysokiej jakości element każdego wnętrza. Sprawdź nasz artykuł o osłonach okiennych do salonu!

 1. Żaluzje weneckie - rodzaje i opisy
 2. Żaluzje pod wymiar do salonu - dlaczego warto?
 3. Popularne rozmiary żaluzji
 4. Zalety posiadania żaluzji w salonie
 5. Nowoczesny salon - porady, trendy i inspiracje
 6. Inne osłony okienne do pokoju dziennego
 7. FAQ
 • Salon to centralna przestrzeń w każdym domu, w której spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi. Musi być ciepły i przytulny, abyś czuł się w nim komfortowo.
 • Myśląc o osłonach okiennych do salonu, rozważ żaluzje poziome, które pozwalają kontrolować światło słoneczne i prywatność. Żaluzje są jednym z najbardziej popularnych wyborów dla okien - wyglądają świetnie w każdym typie wnętrza
 • Żaluzje poziome są w pełni konfigurowalne, co oznacza, że możesz stworzyć własne żaluzje zgodne ze stylem Twojego wnętrza. Oferujemy liczne opcje dodatkowe, dzięki czemu możesz sprawić, że produkt końcowy będzie wyjątkowy i dostosowany do Twoich potrzeb.
 • Wybierz żaluzje z prawdziwego drewna lub bambusa, jeśli szukasz naturalnych i wysokiej jakości osłon okiennych - sprawią, że Twój salon będzie wyjątkowy i ekskluzywny.

Żaluzje drewniane do nowoczesnego salonu

Żaluzje drewniane to jedne z najczęściej wybieranych i zarazem najlepiej sprzedających się żaluzji na rynku. Ich naturalny design i lamele z prawdziwego drewna sprawiają, że doskonale pasują do każdego salonu - zwłaszcza jeśli szukasz rozwiązania wysokiej jakości. Możesz wybrać wiele opcji personalizacji, w tym szerokość lameli (25mm, 35mm, 50mm, 65mm), szeroki wybór kolorów i dodatkowe funkcje, takie jak taśmy z tkaniny, prowadzenie boczne, falbany i wiele innych. Jeśli potrzebujesz odpocząć i zachować prywatność, żaluzje drewniane będą doskonałym wyborem z ich świetnym systemem kontroli światła słonecznego i wysokiej jakości wykończeniem materiałów.

Masz salon z dużą ekspozycją na słońce? Sprawdź specjalną kolekcję Abachi z żaluzjami wykonanymi z afrykańskiego drewna abachi, które charakteryzuje się niezwykłą kontrolą światła słonecznego i zapewni długotrwałe działanie w nasłonecznionym otoczeniu.  Jeśli szukasz ponadczasowych i solidnych żaluzji do salonu, wybierz żaluzje drewniane wykonane z prawdziwego drewna!

Żaluzje aluminiowe do nowoczesnego salonu

Żaluzje aluminiowe znane są z długotrwałego działania i wytrzymałości. Dzięki swoim właściwościom można je zobaczyć w wielu wnętrzach. Nasze żaluzje aluminiowe to produkty szyte na miarę, z blisko 50 kolorami do wyboru i opcjami indywidualizacji, takimi jak cokół czy drewniana maskownica.

Żaluzje aluminiowe pomimo swojej trwałości i wieloletniego działania nie dają tak komfortowego i ciepłego klimatu jak żaluzje drewniane czy bambusowe do salonu, ponieważ nie są wykonane z prawdziwego drewna. Są jednak dobrym rozwiązaniem, jeśli szukamy niedrogiego rozwiązania, gdyż są tańsze od produktów drewnianych.

Żaluzje bambusowe  do nowoczesnego salonu

Szukasz ponadczasowego rozwiązania z naturalnego materiału do swoich okien w salonie? Wybierz żaluzje bambusowe, które są prawdziwym bestsellerem wśród osłon okiennych. Ich naturalny design sprawia, że doskonale pasują do salonu. Cienkie listewki o matowym wykończeniu nadadzą Twojemu wnętrzu elegancki i naturalny wygląd - nic dziwnego, że w ostatnich latach stały się bestsellerem w Europie. Jak wszystkie żaluzje dobrze radzą sobie z promieniami słonecznymi i zapewniają prywatność - pozwalają na zaciemnienie pomieszczenia w zależności od potrzeb lub pory dnia.

Żaluzje bambusowe to także świetny produkt na miarę, dzięki wielu możliwościom personalizacji. Możesz stworzyć produkt idealny do małych i wąskich okien oraz tych większych - oferujemy żaluzje o szerokości blisko 300 cm dla wybranych kolorów. Możesz wybrać szerokość lameli w żaluzjach do salonu (35mm, 50mm, 65mm), jak również zdecydować się na kolekcję RETRO - co czyni żaluzje bardziej wyjątkowymi dzięki widocznym stalowym mechanizmom. Oferujemy w pełni szyte na miarę żaluzje bambusowe z licznymi dodatkami - możesz stworzyć żaluzje, które będą idealnie pasowały do Twojego wnętrza.

Żaluzje drewnopodobne PCV do nowoczesnego salonu

Trwałe lamele PCV mają wygląd słojów drewna, dzięki czemu pasują do wielu wnętrz. Żaluzje drewnopodobne PCV wykonane są z tworzywa sztucznego i wyglądają mniej naturalnie niż produkty drewniane czy bambusowe. Jeśli jednak szukasz tańszego rozwiązania - powinieneś sprawdzić kolekcje faux-wood.

Szukasz stylowej dekoracji okiennej w postaci żaluzji do salonu? Sprawdź specjalną kolekcję CEDRO o wyglądzie z szerokimi możliwościami personalizacji, dzięki którym stworzysz idealne żaluzje na zamówienie. Pamiętaj, że choć są one przygotowane tak, by imitować drewniane wzornictwo, nie dają tak naturalnych efektów jak żaluzje z prawdziwego drewna.

Żaluzje drewnopodobne do nowoczesnego salonu

Trwałość i drewniane wzornictwo? Sprawdź żaluzje drewnopodobne wykonane z aluminium, które imitują wzór drewna. Dzięki swoim właściwościom mogą znaleźć się we wnętrzach o trudnych warunkach np. z dużym narażeniem na wilgoć. Trwałość aluminium w połączeniu z drewnianym wyglądem sprawia, że są one dobrym wyborem dla kogoś, kto szuka raczej budżetowych rozwiązań. Ich główną wadą będzie wygląd, który nie jest naturalny jak żaluzje z prawdziwego drewna czy bambusa, dlatego ogólna jakość i styl ustępuje produktom z prawdziwego drewna.

Żaluzje pod wymiar do salonu - dlaczego warto?

Dlaczego ktoś miałby wybrać żaluzje pod wymiar do salonu? To co jest ważne to ich system kontroli światła słonecznego, który pomaga kontrolować światło słoneczne w pomieszczeniu. Można wpuścić odpowiednią ilość słońca do salonu z opcją jego zaciemnienia. Pomagają również zachować prywatność podczas spotkań czy zabaw z rodziną i przyjaciółmi - dzięki żaluzjom poziomym można łatwo kontrolować, na ile osoby z zewnątrz mogą widzieć, co dzieje się w domu.

Nasze żaluzje na miarę mogą być w pełni dostosowane do Twoich potrzeb i stylu wnętrza. Żaluzje do salonu na wymiar można przygotować z szerokimi możliwościami personalizacji, które będą idealnie pasować do każdego wnętrza. Oferujemy liczne kolekcje żaluzji, a w ramach każdej z nich wiele kolorów, dodatków takich jak taśmy materiałowe i wiele innych.

Popularne rozmiary żaluzji:

ŻaluzjeOnline to dom żaluzji na zamówienie do każdego wnętrza, który posiada bogatą ofertę osłon okiennych. W pierwszej kolejności należy wybrać materiał do wykonania żaluzji (drewno, bambus, aluminium, PCV), następnie szerokość lameli (np. 35mm, 50mm, 65mm), a potem zająć się bardziej szczegółowymi i specyficznymi aspektami. Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego produktu do swoich okien o niestandardowych wymiarach? Nie martw się, wykonujemy żaluzje na wymiar zarówno dla małych, wąskich okien, jak i szerokich i dużych. Możesz zamówić jeden z popularnych rozmiarów (80 cm, 90 cm, 100 cm, 110 cm, 120 cm), ale możemy Ci również zaproponować większe produkty o szerokości XXL (blisko 300 cm dla żaluzji bambusowych, 360 cm dla drewnianych i 400 cm dla aluminiowych) w wybranych kolorach. Sprawdź naszą ofertę, aby poznać więcej szczegółów!

Nowoczesne żaluzje do salonu

Zalety żaluzji w salonie

 • Kontrola światła słonecznego
 • Zapewnienie prywatności
 • Długotrwała wydajność
 • Doskonały dodatek do wnętrza za przystępną cenę
 • Stylowy i elegancki dodatek do wnętrza
 • Całkowicie na miarę - spraw, by był wyjątkowy dla Twojego salonu

Nowoczesny salon - trendy i inspiracje

Szukasz trendów i inspiracji do salonu? Sprawdź nasze wskazówki dotyczące przygotowania salonów z żaluzjami pod wymiar. Oczywiście możesz wybrać ponadczasowe i popularne rozwiązania jak biel, czerń czy naturalne kolory drewna. Trendy i wskazówki na rok 2022 dotyczą naturalnych kolorów i materiałów - wszystko wysokiej jakości. Inny aktualny trend dotyczy tego, aby Twój produkt był wyjątkowy i oryginalny - co jest możliwe z naszymi kolekcjami made-to-measure!

Nie przejmuj się, jeśli spodobały Ci się żaluzje, ale chciałbyś je kupić w innej kolorystyce. Dzięki naszemu konfiguratorowi online możesz przygotować żaluzje na zamówienie i dostosować niemal każdy element produktu. Wybierz kolekcje, materiały, kolory, szerokość lameli, dodaj prowadzenie boczne i wiele innych - wszystko dostępne na ŻaluzjeOnline!

Nowoczesne żaluzje do salonu

Inne osłony okienne do pokoju dziennego

Żaluzje poziome nie są jedynym rozwiązaniem dla okien w salonie. Oto kilka innych opcji jako osłony okienne do salonu. Każdy prezentowany tu produkt można znaleźć w naszym sklepie internetowym.

Rolety do salonu

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie zasłaniania okien są rolety. Dzięki niskiej cenie i łatwemu systemowi otwierania/zamykania można je spotkać w wielu wnętrzach. Wadą tego wyboru jest brak możliwości regulacji nasłonecznienia w stosunku do żaluzji poziomych.

Rolety rzymskie do salonu

Stylowe i wysokiej jakości rolety? Sprawdź rolety rzymskie, które dzięki swojemu designowi znajdują zastosowanie w wielu wnętrzach. Ich dużą wadą będzie ten sam problem co rolet, a mianowicie brak systemu kontroli światła słonecznego. Żaluzje poziome są lepszym rozwiązaniem jako osłony okienne do salonu, ponieważ rolety rzymskie nie są świetne do bardzo dużych okien.

Żaluzje pionowe do salonu

Jedno z najlepszych rozwiązań do salonu. Łatwy system sterowania światłem słonecznym i zapewnienie prywatności to cechy żaluzji pionowych. Niestety, jeśli drzwi zostaną otwarte lub wentylator znajdzie się w pobliżu żaluzji, pionowe kolumny zderzą się ze ścianą lub elementami mebli. Nie chcemy tego hałasu, gdy spędzamy czas w salonie i próbujemy się zrelaksować.

Żaluzje plisowane do salonu

Sprawdź żaluzje plisowane, jeśli szukasz nietypowych i popularnych żaluzji. Wnoszą one do wnętrza oryginalny akcent. Ich brak izolacji będzie wadą podczas chłodnych dni i nocy z niską temperaturą. Dodatkowo żaluzje plisowane pozbawione są stylu i elegancji żaluzji poziomych oraz mniej nadają się do dużych powierzchni.